CITY BREAK

Jesień nie kojarzy nam się z czasem idealnym na podróże (voyages). Być może bezpodstawnie. Co prawda, może brakuje już urlopu na te duże podróże, które w dodatku wydrenowały nasz budżet domowy (home budget). Krótkie wypady jesienne na długi weekend mogą okazać się świetną okazją na przełamanie jesiennej chandry (autumn blues) oraz rutyny (routine) 

Europa ma wysoką gęstość zaludnienia (population density) przez co nie musimy lecieć wiele godzin, by dotrzeć do interesującego miejsca. Jeśli jesteśmy w stanie upchnąć kolana pod podbródkiem oraz znieść oferty sprzedażowe na pokładzie tanich lini lotniczych (budget airlines) to za nawet kilkadziesiąt złotych możemy się przetransportować do innego miasta. Podróże poszerzają horyzonty (broaden the mind). Nawet w ciągu kilku dni jesteśmy w stanie choć pobieżnie (scratch the surface) poznać kulturę, kuchnię i – co najważniejszeludzi.

Ostanimi czasy usługi takie jak AirB&B stały się popularne. Głównie ze względu na cenę oraz dogodną lokalizację. Jeśli się zdecydujemy na wynajem pokoju w czyimś mieszkaniu, będziemy mieli szansę poznać prawdziwych ludzi i ich codzienne zwyczaje.  Zupełnie inny rodzaj doświadczenia! (a whole new experience!)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: